Türkiye Sigorta Birliği

Manset > OSEM Faaliyete Geçti.
16.03.2016

Beğen / Favorilere Ekle

Türkiye Sigorta Birliği’nin 2013 yılında başlattığı “Oto Sigortaları Projesi” kapsamında yürütülen 4 çalışmadan biri olan Oto Yedek Parça ve Servis Sertifikasyon Merkezi (OSEM) hayata geçirildi.  

Türkiye Sigorta Birliği  tarafından kurularak faaliyetlerine başlayan Oto Yedek Parça ve Servis Sertifikasyon Merkezi  (OSEM) 16 Mart Çarşamba günü İstanbul’da düzenlenen bir toplantı ile sektöre ve kamuoyuna tanıtıldı. Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger, OSEM Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Hancıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda, OSEM Genel Müdürü Bener Yıkılmaz kuruluşu tanıtan bir sunum yaptı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç OSEM’in hem kamu tarafında, hem özel sektör tarafında sigorta ve otomotiv sektörüne çok önemli katkılar sağlayacağını umduğunu belirterek “Sektörümüzün gelişimi için en iyiyi bulmak amacıyla Müsteşarlığımız, TSB, sigorta şirketleri ve sektörümüzün diğer paydaşları ile sıkı bir işbirliği içinde çalışmaktadır. OSEM’in, TSB tarafından sermaye konularak sektör için kurulan ilk anonim şirket olması dolayısıyle misyonun çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

OSEM’in faaliyetlerinin sigorta sektöründe oto branşının geleceği için önemli bir iz bırakacağına inandığını söyleyen Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger ise konuşmasında üç yıldır üzerinde çalıştıklarını bu projenin hayata geçirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ülger “Oto yedek parça ve servis sertifikasyonu konusunda ABD, İngiltere, İspanya gibi önemli ülkelerdeki modeller incelendi. Bizim için en uygun modelin, sigorta sektörü tarafından  bağımsız bir şirket kurulması olduğuna karar verildi. Sektör olarak OSEM’den beklentimiz, oto branşında parça ve servis sertifikasyonu konularında sigorta şirketleri oto hasar birimlerinin maliyet yönetimine ve hizmet kalitesi ile  müşteri memnuniyetine katkı sağlamasıdır” dedi.

OSEM Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Hancıoğlu da faaliyetleri arttıkça OSEM’in sigorta şirketleri için referans merkezi olacağını belirterek “Yaptığımız işlerle ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabilirsek sektör içinde yer alan bazı  sorunlara çözüm önerileri bulunmasına da yardımcı olabiliriz” dedi.

OSEM, sigorta şirketlerinin oto branşında trafik kazaları sonucu oluşan maddi hasarın yönetimine ve kontrolüne yönelik destek verecek bir şirket olarak kuruldu. Şirketin temel konuları arasında; tedariği yapılan sertifikalı orjinale eşdeğer yedek parçanın takibini ve doğrulamasını yapmak ile eşdeğer yedek parça ve servis sertifikasyonu konusunda ilgililere hizmet üretmek bulunuyor. 


 


 


 


   


E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar