Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi

15 Soruda AB ve AB Tek Sigorta Piyasası

Birlik, Türk sigorta sektörünün AB tek sigorta piyasasına uyum sürecinde, toplumda sigortayla ilgili tüm tarafların, özellikle sigorta şirketi çalışanlarının bilinçlendirilmesi amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında “15 Soruda AB ve Tek Sigorta Piyasası” başlıklı kitapçığı hazırlamıştır. Kitapçık, AB ve Tek Sigorta Piyasası hakkında en çok merak edilen konuları 15 soru başlığı altında mercek altına almaktadır. Kolaylıkla anlaşılabilir bir dilde hazırlanan kitapçık, müzakere sürecinin etkinliğine ve uyum çalışmalarının başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

15 Soruda AB ve Tek Sigorta Piyasası” başlıklı kitabı okumak için tıklayınız...


ustok Aralık Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar