Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi

226 Nolu Kloz

1/7/76

INSTITUTE WARRANTIES1

1. Aşağıdaki bölgelere [belirlenen süreler içinde] sefer yapılamaz :- 

[a] Kuzey Amerikanın Atlantik sahili, ırmak ve komşu adaları, 

(i) 52° 10´ kuzey enleminin kuzeyi ve 50° batı boylamının batısı, * 

(ii) 52° 10´ kuzey enleminin güneyinde Battle Harbour / Pistolet Bay ; Cape Ray / Cape North ; Port Hawkesbury / Port Mulgrave ve Baie Comeau / Matene arasında çizilen hatlar içinde kalan bölge, 21 aralık ve 30 nisan [her iki gün dahil] arası 

(iii) Montreal’in batısı hariç Baie Comeau / Matane ‘nin batısı 1 aralık ve 30 nisan [her iki gün dahil] arası 

[b] Montreal’in batısında kalan St. Lawrance veya Göller Bölgesi. * 

[c] Gröland suları.* 

[d] Kuzey Amerikan’nın Pasifik sahili, ırmakları veya 54° 30´ kuzey enleminin kuzeyinde veya 130° 50´ batı boylamının batısında kalan komşu adalar.* 

2. Baltık Denizi veya 15° doğu boylamının doğusunda kalan komşu sulara [belirlenen süreler içinde] sefer yapılamaz : 

[a] Mo [63° 24´ kuzey enlemi] ve Vasa [63° 6´ kuzey enlemi] arasında çizilen hattın kuzeyi. 10 aralık ve 25 mayıs [her iki gün de dahil] arası. 

[b] Viipuri (Vyborg) [28° 47´ doğu boylamı] ve Narva [28° 12´doğu boylamı] arasında çizilen hattın doğusu. 15 aralık ve 15 mayıs [her iki gün de dahil] arası. 

[c] Stockholm [59° 20´ kuzey enlemi] ve Tallinn [59° 24´ kuzey enlemi] arasında çizilen hattın kuzeyi. 8 ocak ve 5 mayıs [her iki gün de dahil] arası. 

[d] 22° doğu boylamının doğusu ve 59° kuzey enleminin güneyi. 28 aralık ve 5 mayıs [her iki gün de dahil] arası. 

3. Doğrudan Norveç veya Kola körfezindeki liman veya yerlere ya da oralardan yapılan seferler hariç 70° kuzey enleminin kuzeyine sefer yapılamaz. 

4. Behring Denizi,46° kuzey enleminin kuzeyindeki doğu Asya suları ve Nakhodka ve / veya Vladivostock hariç Sibiryadaki yer veya limanlara girilmez veya oralardan sefere çıkılamaz. 

5. Patagonya ve / veya Şili ve / veya Falkland Adaları hariç Kerguelen ve/veya Croset Adaları veya 50° güney enlemini güneyine gidilemez. Eğer rotasındaki liman ve / veya yerlere ya da oralardan yapılan seferler bu yükümlülük ile istisna edilmemiş liman veya yerler ise 50° güney enlemini güneyine girilmesine izin verilir. 

6. Aşağıdaki tarihler arasında, hint kömürü yükü ile sefere çıkılamaz. 

[a] 1 mart ve 30 haziran [her iki gün de dahil] arası. 

[b] 1 temmuz ve 30 eylül [her iki gün de dahil] arası, Aden’in batısında veya Singapur’un doğusu veya ötesindeki olmayan Asya limanları hariçtir. 

 CL 26 numaralı klozun çevirisidir.

1Enstitü [Seyir Alanı] yükümlülükleri
* Her zaman

ustok Mart Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:

* Birliğimiz üyesi sigorta şirketlerinin sigortaladıkları motorlu kara taşlarının kasko değerlerini belirlemelerinde yardımcı olmak üzere, piyasa fiyatları göz önüne alınarak saptanan ve sektör içi bir hizmet gereği Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatların yapılacak işlemlerde esas alınmasından, TSB hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmez. *Listedeki otomobil, arazi taşıtı ve hafif ticari araçların değerleri INDICATA firmasının katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

İNDICATA firmasından gelen değerlerin kontrolünde ve listenin TSB tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar