Birlikten Haberler
Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi
ustok Mayıs Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

Birlikten Haberler > TSB, bayram tatili öncesi “trafik kurallarına uyun” mesajı yayınladı
12.06.2018

Beğen / Favorilere Ekle

TSB’den bayram tatili öncesi uyarı

Trafik Kazalarının %90’ı açık havada ve düz yolda meydana geliyor. Tatili kazasız geçirmek için trafik kurallarına dikkat!

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Ramazan Bayramı öncesi yaptığı açıklamada bayram tatili boyunca yapılacak yolculuklarda trafik kurallarına uymanın önemini hatırlattı. Trafik kazalarının bayram tatillerinde arttığının belirtildiği açıklamada, tüm sürücü ve yolcuların dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

Bayram tatilleri boyunca trafik yoğunluğunun artmasına bağlı olarak trafik kazalarında da artış yaşanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre son 2006-2015 yılları arasında bayram tatillerinde 29.573 trafik kazası meydana gelirken, bu kazalarda 1.457 kişi yaşamını yitirdi ve 61 bin 998 kişi de yaralandı. Türkiye Sigorta Birliği, meydana gelen kazaların %90’ının açık havada ve düz yolda gerçekleştiğine dikkat çekerek, bayram tatili öncesi uzun yola gidecek sürücülere, yolculukları esnasında güvenli sürüş kurallarına uymalarını tavsiye ediyor.

Cep telefonlarına odaklanmak en önemli kaza nedenleri arasında

Bayram tatillerinde meydana gelen kazaların nedenleri arasında aşırı hız ve dikkatsizlik başta geliyor. Sürücülerin trafikteyken teknik cihazlara, özellikle cep telefonlarına odaklanmaları nedeniyle kaza riski de önemli ölçüde artıyor.

Sürüş saatlerine uyulmaması ve yorgunluk varış noktalarına yakın mesafelerde kaza olasılığını artırıyor

Varış noktalarına yakın mesafelerde yaşanan kazalara ise sürücülerin uzun yolculuklarda sürüş saatlerine uymaması ve yorgunluk sebep oluyor. Kazaların önlenmesi için hız limitleri başta olmak üzere tüm trafik kurallarına uyulması ve artan trafik yoğunluğuna karşı dikkatli olunması önem taşıyor.

Ön koltukta da arka koltukta da emniyet kemeri olmazsa olmaz

Güvenli bir yolculuk için araçların yolculuk öncesinde servis kontrolünden geçmesinin yanı sıra sürücülerin yola uykusuz çıkmaması, aşırı hızdan kaçınması, belirli aralıklarla mola vermesi gerekiyor. Ayrıca tüm yolculuklarda sadece sürücünün değil, araçtaki tüm yolcuların da mutlaka emniyet kemeri kullanması önem taşıyor. Arka koltukta emniyet kemeri takmak, arka koltukta meydana gelen ölüm ve yaralanmaların 3’te 2’sini, ön koltuktaki ölümlerin yüzde 6’sını önlüyor.

Yolculuktaki riskler trafik sigortası ve kasko ile güvence altında

Sürücüler ne kadar dikkatli olsa da, çeşitli nedenlerle kazalar yaşanabiliyor. Trafik sigortası ve kasko, uzun yolda karşılaşılabilecek pek çok sorunu güvence altına alıyor. Kasko ve trafik sigortası poliçeleri, araç sahiplerinin ve onların kaza sonucu zarar verebilecekleri üçüncü şahısların maddi, manevi sorumluluk risklerini teminat altına almanın yanı sıra, ikame araç ya da yol yardımı gibi ek hizmetler de sunuyor.  

Türkiye Sigorta Birliği

www.tsb.org.tr

      

Ayrıntılı bilgi için:

Grup 7 İletişim / Hacer Yücel  [email protected] / 0212 292 13 13 / 0533 151 04 45

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar