Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi

Avrupa Sigorta Sektörünün 2007 Yılı Eylem Planı yayınlandı

CEA (Avrupa Sigorta ve Reasürans Federasyonu), Avrupa tek sigorta piyasasının gündemini belirleyen konulara ilişkin sektör politikalarını içeren 2007 Yılı Eylem Planını yayınladı. Eylem Planı’nda Avrupa sigorta sektörünün 2007 yılı öncelikleri ve bu öncelikler doğrultusunda izlenecek politikalar kapsamlı olarak ele alınıyor.

Sektörümüzün AB’ye uyum sürecinde Avrupa tek sigorta piyasasındaki gelişmeleri takip edebilmesi amacıyla Eylem Planı’nın önemli bölümleri AB ve Uluslararası İlişkiler Birimimiz tarafından özetlenerek Türkçe’ye çevrildi.


Özet raporda yer alan bölümler şunlar:

Avrupa Sigorta Sektörü ve Sektörün Önceliklerine Genel Bakış
 
AB Sigorta Sektörünün Gündemindeki Önemli Konular
 
2.1.  Hayat Sigortası Alanındaki Gelişmeler

2.2.  Hayat-Dışı Sigorta Alanındaki Gelişmeler


Türkçe özet rapor için tıklayınız...

ustok Aralık Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar