Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi
ustok Kasım Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

Manset > Birlik'ten Telefon Dolandırıcılarına Karşı Uyarı
01.06.2016

Beğen / Favorilere Ekle

Birlik tarafından yapılan açıklamada Türkiye Sigorta Birliği adı kullanılarak ‘hediye kazandınız veya para iadesi yapacağız’ diyerek mesaj atanlara, telefon açanlara güvenilmemesi gerektiği belirtildi…

 Türkiye Sigorta Birliği son günlerde kendilerini Birlik çalışanı gibi tanıtan bazı kişilerin vatandaşları arayarak veya SMS mesajı göndererek sigorta poliçeleriyle ilgili ‘hediye kazandıklarını veya para alacakları bulunduğunu’ belirterek, kargo bedeli veya kişisel bilgilerini talep ettiğine yönelik yoğun başvuru aldıklarını vurguladı ve vatandaşlar dolandırıcılık faaliyetleri konusunda uyarıldı.

Birlik’in ‘hediye çekilişi veya para iadesi’ gibi faaliyetleri olmadığı dikkat çekilen açıklamada, “Son günlerde Birliğimize vatandaşlarımız tarafından yoğun başvuru yapılarak ‘hediye çekilişi veya para iadesi’ yapıp yapmadığımız sorgulanmaktadır. Söz konusu durumla Birliğimizin hiçbir alakası yoktur. Vatandaşlarımıza kendilerini arayan kişilerle bilgilerini paylaşma veya kargo bedeli benzeri talepler için para yatırma konusunda çok hassas davranmalarını, şüpheli durumlarda mutlaka ilgili makamlara başvuruda bulunmalarını önemle hatırlatırız.

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar