Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi

Enstitü Yat Klozları Taşima Klozu

...................... ek primin ödenmesi karşılığında, .................... içinde, bu sigortanın, geminin karayolu,demiryolu,feribot veya havayolu ile taşınmasını [taşıta yükleme ve boşaltma dahil] kapsamak üzere genişletilmesi kabul edilir. 

Fakat [aşağıdakilerle] ilgili tazminat kabul edilmez : 

(a) Bu Kloz kapsamındaki taşıma sırasında meydana gelen çizilme,berelenme ve / veya çentik ve bunların sonucu olan boyama veya parlatma masrafı. 

(b) Gemi motorlu taşıt tarafından veya ona bağlı çekilirken ya da motorlu taşıttan koptuğunda yahut kazaen ayrıldığında bu kazadan doğan 3. kişilere karşı sorumluluk. 

CL 122 numaralı Kloz’un çevirisidir.

ustok Aralık Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar