Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi

Makina El Klozu

1/11/95 

INSTITUTE MACHINERY DAMAGE 

ADDTIONAL DEDUCTIBLE CLAUSE1

[Yalnız Institute Time Clauses Hulls 1/11/952    ile kullanılır]

Bu sigortadaki her hangi karşıt hükme rağmen Institute Time Clauses Hulls 1/11/95 in 6.2.1 ila 6.2.4 [dahil] Kloz’larında sayılan her hangi tehlikeden veya makine bölümünde meydana gelen yangın veya patlamadan doğan her hangi makine, şaft, elektrik donanım veya kablo, kazan, kondansatör, ısıtıcı bobin ya da boru işleri ile ilgili bir zıya veya hasar [burada] kararlaştırılan muafiyete bağlıdır. Bu muafiyet uygulandıktan sonra kalan her hangi bakiye, aynı kaza veya olaydan doğan diğer her hangi tazminat ile birlikte Institute Time Clauses Hulls 1/11/95 in 12.1. Klozu’nda belirtilen muafiyete bağlı olur. 

Institute Time Clauses Hulls 1/11/95 in 12.3 ve 12.4 Kloz’ları bu Kloz’a konu olan tazminat ile ilgili sovtajlara ve sovtajların içerdiği faize uygulanır. 

Bu Kloz geminin gerçek veya hükmi tam zıya tazminatına uygulanmaz. 

CL 298 numaralı klozun çevirisidir.

1Enstitü Makine Hasarı Ek Muafiyet Klozu
2Enstitü Tekne Klozları –Süreli 1/11/95

ustok Şubat Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:

* Birliğimiz üyesi sigorta şirketlerinin sigortaladıkları motorlu kara taşlarının kasko değerlerini belirlemelerinde yardımcı olmak üzere, piyasa fiyatları göz önüne alınarak saptanan ve sektör içi bir hizmet gereği Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatların yapılacak işlemlerde esas alınmasından, TSB hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmez. *Listedeki otomobil, arazi taşıtı ve hafif ticari araçların değerleri INDICATA firmasının katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

İNDICATA firmasından gelen değerlerin kontrolünde ve listenin TSB tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar