Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi

Makina El Klozu

1/11/95 

INSTITUTE MACHINERY DAMAGE 

ADDTIONAL DEDUCTIBLE CLAUSE1

[Yalnız Institute Time Clauses Hulls 1/11/952    ile kullanılır]

Bu sigortadaki her hangi karşıt hükme rağmen Institute Time Clauses Hulls 1/11/95 in 6.2.1 ila 6.2.4 [dahil] Kloz’larında sayılan her hangi tehlikeden veya makine bölümünde meydana gelen yangın veya patlamadan doğan her hangi makine, şaft, elektrik donanım veya kablo, kazan, kondansatör, ısıtıcı bobin ya da boru işleri ile ilgili bir zıya veya hasar [burada] kararlaştırılan muafiyete bağlıdır. Bu muafiyet uygulandıktan sonra kalan her hangi bakiye, aynı kaza veya olaydan doğan diğer her hangi tazminat ile birlikte Institute Time Clauses Hulls 1/11/95 in 12.1. Klozu’nda belirtilen muafiyete bağlı olur. 

Institute Time Clauses Hulls 1/11/95 in 12.3 ve 12.4 Kloz’ları bu Kloz’a konu olan tazminat ile ilgili sovtajlara ve sovtajların içerdiği faize uygulanır. 

Bu Kloz geminin gerçek veya hükmi tam zıya tazminatına uygulanmaz. 

CL 298 numaralı klozun çevirisidir.

1Enstitü Makine Hasarı Ek Muafiyet Klozu
2Enstitü Tekne Klozları –Süreli 1/11/95

ustok Aralık Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar