Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi

Solvency II Konferansı gerçekleştirildi

Türk sigorta sektörünün Solvency II ile ilgili olarak izlemesi gereken yol haritasının belirlenmesi ve şirketlerin Solvency II’ye yönelik uyum çalışmalarının koordinasyonunun sağlanması amacıyla Mayıs 2009 tarihinde çalışmalarına başlayan Solvency II İhtisas Komitesince tüm şirketlerimize yönelik bir konferans düzenlenmesine karar verilmişti. Birliğimiz ev sahipliğinde PricewaterhouseCoopers işbirliği ile 11 Mayıs 2010 tarihinde düzenlenen Solvency II konulu bu konferans ile şirketlerimizin Avrupa Birliği’nde Solvency II kapsamında yapılan düzenlemelerle ilgili bilgilendirilmesi ve farkındalıklarının arttırılması amaçlanmıştır.

Açılışı Birlik Genel Sekreteri Erhan Tunçay ve Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç tarafından yapılarak, Türk sigorta sektörünün Solvency II düzenlemelerine hazırlık çalışmaları ve gelecek perspektifiyle ilgili bilgi verilen Konferansta, Solvency II Komitesi çalışmalarına katılarak QIS 4 çalışmasını tamamlayan şirket temsilcileri tarafından, bu süreçte yaşanan deneyimler ve karşılaşılan zorluklar anlatılmıştır. Konferansta daha sonra, PricewaterhouseCoopers firmasının yurt dışı ofislerinden gelen konunun uzmanlarınca Solvency II’nin sermaye yeterliliğine ilişkin birinci sütunu genel hatlarıyla açıklandıktan sonra, kurumsal yönetim ve denetime ilişkin ikinci sütun ile raporlama ve şeffaflık konularına ilişkin üçüncü sütun kapsamında getirilen düzenlemeler anlatılmış ve Solvency II ile ilgili yurt dışındaki gelişmeler, yasal otoritelerin ve sigorta şirketlerinin Solvency II hazırlıkları hakkında katılımcılara bilgilendirme yapılmıştır.

 Konferans sunumları aşağıdaki linklerde yer almaktadır.

Solvency II, Sayısal Etki Çalışmaları ve Edinilen Deneyimler - M. Serhat Yücel



Solvency II, Hayat ve Hayat Dışı Sağlık Riski - Duygu Gölge



Sayısal Etki Çalışması (QIS 4) Piyasa, Kredi, Operasyonel Risk Alt Komitesi - Zeynep Karayurt



PWC Sunumları - Garvan O’Neill, Paul Duffy, Marion Cook


ustok Şubat Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:

* Birliğimiz üyesi sigorta şirketlerinin sigortaladıkları motorlu kara taşlarının kasko değerlerini belirlemelerinde yardımcı olmak üzere, piyasa fiyatları göz önüne alınarak saptanan ve sektör içi bir hizmet gereği Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatların yapılacak işlemlerde esas alınmasından, TSB hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmez. *Listedeki otomobil, arazi taşıtı ve hafif ticari araçların değerleri INDICATA firmasının katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

İNDICATA firmasından gelen değerlerin kontrolünde ve listenin TSB tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar