Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi

Solvency II Semineri

Birlik ve Munich Re işbirliğinde 15 Temmuz 2009 tarihinde bir günlük “Solvency II Semineri” düzenlendi. Şirketlerden çok sayıda temsilcinin katılımıyla Milli Re konferans salonunda düzenlenen seminerin sabahki oturumlarında, Munich Re solvency danışmanlarından Bernd Horsch ve Dr. Ali Majidi Solvency II’nin üç sütunlu yapısı ve yeni dönemde reasürans devirleri hakkında bilgiler verdi. Öğleden sonraki oturumlarda ise, Sigortacılık Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şule Avcıoğlu, Türk sigorta sektöründe sermaye yeterliliği düzenlemeleri ve Solvency II düzenlemelerine uyum çalışmaları, Deloitte denetim ortaklarından Sibel Türker Solvency II: Global uygulamalar ve Türk sigorta sektörüne etkileri, Aegon Emeklilik risk yönetim müdürü Serhat Yücel ise finansal risk yönetimi perspektifinden Solvency II konulu sunumları gerçekleştirdi. 

Sunumlar için tıklayınız:

The Impact of Reinsurance on Risk Capital

Is Own Modelling an Advantage?

Solvency II: Quo Vadis Insurance Industry

Pillar II and Pillar III

Solvency II Perspektifinden Finansal Risk Yönetimi

Solvency II: Global Uygulamalar ve Türk Sigorta Sektörüne Etkiler

Türkiye'de Sermaye Yeterliliği Düzenlemeleri


ustok Aralık Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar