Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi

Üçüncü Ulusal Program Taslağı

Üçüncü Ulusal Program Taslağı kapsamında sigorta sektörüne yönelik düzenlemeler için takvim belirlendi

13 Şubat 2008 tarihinde AB Resmi Gazetesinde yayımlanmış olan "2008 Katılım Ortaklığı Belgesi"ne karşılık olarak kamu kurum ve kuruluşlarının katkılarıyla "AB Müktesebatının Üstlenilmesine İlişkin Türkiye Ulusal Programı (2008) Taslağı" hazırlandı.

Bilindiği gibi Ulusal Programlar, Avrupa Birliği tarafından hazırlanan ve her aday ülkenin kısa ve orta vadede gerçekleştirmesi gereken öncelikleri belirleyen Katılım Ortaklığı Belgesi’ne karşılık olarak aday ülkeler tarafından hazırlanıyor.  Ulusal Program Belgesi, aday ülkenin öngörülen öncelikleri bir takvime bağlı kalınması yoluyla hayata geçireceğini taahhüt ediyor.

Bugüne kadar Avrupa Birliği tarafından Türkiye için 2001, 2003, 2006 ve 2008 yıllarında olmak üzere dört Katılım Ortaklığı Belgesi hazırlandı. Buna karşılık Türkiye, 2001 ve 2003 yıllarında olmak üzere iki Ulusal Program hazırladı.

Nihai şekli verilmemiş 2008 Ulusal Program Taslağı kapsamında sigorta sektörüne yönelik düzenlemeler için belirlenen takvim aşağıda yer almaktadır:


ustok Aralık Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar